ADVISORY BOARD

I Sveriges Annonsörers Advisory Board sitter representanter från organisationens medlemsföretag. Ordförande är Linus Almqvist, kommunikationschef på Barncancerfonden. Vice ordförande är Caroline Rudbeck på Dustin.

Sveriges Annonsörers Advisory Board bevakar och driver branschgemensamma frågor utifrån ett annonsörsperspektiv och sätter fokus på de frågor som aktuella för annonsörerna.


 

  • Anders Ericson

    Vd

    Sveriges Annonsörer

    anders.ericson@annons.se

    Telefon:

    08-545 252 32

    Mobil:

    0708-18 75 99

  • Caroline Rudbeck

    Head of Group Communication

    Dustin AB

    caroline.rudbeck@dustin.se

    Telefon:

    08-553 440 00

    Mobil:

    0702-50 52 73

  • Dicran Sarafian

    Marknads- och försäljningschef

    Läkarmissionen

    dicran.sarafian@lakarmissionen.se

    Mobil:

    0707-75 99 66

  • Hanna Knutsson

    Kommunikationschef

    Atlas Copco Rock Drills AB

    hanna.knutsson@se.atlascopco.com

    Telefon:

    08-743 87 27

    Mobil:

    070-673 87 27

  • Karl Skoog

    Fotografiska

    Marknadschef

    karl.skoog@fotografiska.se

    Mobil:

    0704-26 46 64

  • Linus Almqvist

    Kommunikationschef

    linus.almqvist@barncancerfonden.se

    Barncancerfonden

    Mobil:

    0703-90 00 55

  • Maria Mossenberg

    Danone

    Head of Corporate Affairs

    maria.mossenberg@danone.com

    Mobil:

    0702-90 54 68

  • Mikael Hellman

    -

    -

    bmikaelghellman@hotmail.com

    Mobil:

    0706-99 44 94

  • Nina Wahlgren Gill

    Menigo Foodservice

    Marknadsdirektör

    katarina.wahlgrengill@menigo.se

    Mobil:

    0721-41 14 20

  • Sofia Edholm

    Chef Kundinsikt & CRM

    SJ AB

    sofia.edholm@sj.se

    Telefon:

    010-751 57 26

    Mobil:

    070-003 21 35

  • Sylvia Nylin

    Kommunikationschef

    sylvia.nylin@svenskamoten.se

    Svenska Möten

    Mobil:

    0737-45 30 75

  • Ulf Hermansson Samell

    Marknadschef/Chef utbildningar och event

    Sveriges Annonsörer

    ulf.hermansson.samell@annons.se

    Telefon:

    08-545 252 30

    Mobil:

    0725-05 01 04

  • Victoria Heindorff-Meuller

    Marknadschef

    Mercedes-Benz Sverige AB

    victoria.heindorff-meuller@daimler.com

    Telefon:

    040-14 39 10

    Mobil:

    0722-39 45 15

Kontakta en medarbetare

Här hittar du information om, och kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Annonsörer. Vi blir alltid glada att få ett mail eller telefonsamtal.

Alla medarbetare


Tero Marjamäki, pressansvarig på Sveriges Annonsörer 2016

Pressfrågor?

Kontakta Sveriges Annonsörers pressansvarig Tero Marjamäki via mail eller på telefon 08 545 252 34.

Maila Tero