Hur låter ditt varumärke?Hur låter ditt varumärke?

Den 8 mars gästas Frukostklubben i Stockholm av Christer Odebrand från företaget Sensaytion. Seminariet handlar om att strategiskt integrera ljud och musik i kommunikationen för att öka försäljning och att skapa bättre kundrelationer.

Vi blir förälskade och begravda till musik. Vi vaknar av väckarklockan och blir harmoniska av vågornas brus. Vi blir lyckliga av barnens skratt och får ont i hjärtat när de gråter. Trots alla dessa kända faktorer är vi förhållandevis dåliga på att använda oss av ljud och musik vi vill kommunicera med människor kommersiellt. Varför då? Är det för privat eller är det bara för få som vet hur man skulle kunna göra?

På agendan står:
• Ljud och musik skapar kommunikation på nya villkor.
• Exempel på bra och dåliga lösningar.
• Några case från nyfikna och framgångsrika kunder.
• Konkreta framgångs faktorer för ljudmarknadsföring.

Om Christer Odebrand:
Företaget Sensaytion är ett fullservice ljudidentitets-bolag som genom sin passion för kommunikation hjälper sina kunder att förstå och att utveckla ljud och musik kring sitt varumärke.

Läs mer om Sensaytion på deras webbsida.

Boka plats på frukostseminariet den 8 mars 2011 här.
 
Tid: 07:30 - 09:30
Plats: Summit, Grev Turegatan 30, Stockholm
Pris: Gratis för Sveriges Annonsörer medlemmar!


Dela |


Sveriges Annonsörer | Box 1327 | 111 83 Stockholm | Besöksadress: Klara Östra Kyrkogata 2C | E-post: info@annons.se | Telefon: 08-545 252 30 | Fax: 08-23 55 10