ADVISORY BOARD

I Sveriges Annonsörers Advisory Board sitter representanter från organisationens medlemsföretag. Ordförande är Linus Almqvist, kommunikationschef på Ramboll Sverige AB. Vice ordförande är Caroline Rudbeck på Dustin.

Sveriges Annonsörers Advisory Board bevakar och driver branschgemensamma frågor utifrån ett annonsörsperspektiv och sätter fokus på de frågor som är aktuella för annonsörerna.


 

  • Caroline Rudbeck

    Kommunikationschef

    caroline.rudbeck@dustin.se

    Dustin AB

    Telefon:

    08-553 440 00

    Mobil:

    0702-50 52 73

  • Linus Almqvist

    Kommunikationschef

    Ramböll Sverige AB

    linus.almqvist@ramboll.se

    Mobil:

    0703-90 00 55

  • Maria Mossenberg

    Head of Corporate Affairs

    Danone

    maria.mossenberg@danone.com

    Mobil:

    0702-90 54 68

  • Pino Roscigno

    Marknadschef

    pino.roscigno@stadium.se

    Stadium Sverige AB

    Telefon:

    08-451 72 68

    Mobil:

    0704-62 48 94

  • Victoria Heindorff-Meuller

    Marknadschef

    victoria.heindorff-meuller@daimler.com

    Mercedes-Benz Sverige AB

    Telefon:

    040-14 39 10

    Mobil:

    0722-39 45 15

  • Mikael Sallander Hellman

    Marknadschef

    mikael.sallander.hellman@barnfonden.se

    Barnfonden

    Mobil:

    0706-99 44 94

Kontakta en medarbetare

Här hittar du information om, och kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Annonsörer. Vi blir alltid glada att få ett mail eller telefonsamtal.

Alla medarbetare


Pressfrågor?

Kontakta Sveriges Annonsörers vd Hanna Riberdahl via mail eller på telefon 0702-29 66 90.

Maila Hanna