ADVISORY BOARD

I Sveriges Annonsörers Advisory Board sitter representanter från organisationens medlemsföretag. Ordförande är Linus Almqvist, kommunikationschef på Ramboll Sverige AB. Vice ordförande är Caroline Rudbeck på Dustin.

Sveriges Annonsörers Advisory Board bevakar och driver branschgemensamma frågor utifrån ett annonsörsperspektiv och sätter fokus på de frågor som är aktuella för annonsörerna.


 

  • Caroline Rudbeck

    Kommunikationschef

    Dustin AB

    caroline.rudbeck@dustin.se

    Telefon:

    08-553 440 00

    Mobil:

    0702-50 52 73

  • Dicran Sarafian

    Marknads- och försäljningschef

    Läkarmissionen

    dicran.sarafian@lakarmissionen.se

    Mobil:

    0707-75 99 66

  • Hanna Knutsson

    Kommunikationschef

    T-Scope Labs AB

    hanna@gravizlabs.com

    Telefon:

    08-743 87 27

    Mobil:

    070-673 87 27

  • Karl Skoog

    Fotografiska

    Marknadschef

    karl.skoog@fotografiska.se

    Mobil:

    0704-26 46 64

  • Linus Almqvist

    Ramböll Sverige AB

    Kommunikationschef

    linus.almqvist@ramboll.se

    Mobil:

    0703-90 00 55

  • Maria Mossenberg

    Danone

    Head of Corporate Affairs

    maria.mossenberg@danone.com

    Mobil:

    0702-90 54 68

  • Pino Roscigno

    Marknadschef

    Stadium Sverige AB

    pino.roscigno@stadium.se

    Telefon:

    08-451 72 68

    Mobil:

    0704-62 48 94

  • Sylvia Nylin

    Kommunikationschef

    sylvia.nylin@svenskamoten.se

    Svenska Möten

    Mobil:

    0737-45 30 75

  • Ulf Hermansson Samell

    Vice Vd/Marknadschef

    Sveriges Annonsörer

    ulf.hermansson.samell@annons.se

    Telefon:

    08-545 252 30

    Mobil:

    0725-05 01 04

  • Victoria Heindorff-Meuller

    Marknadschef

    Mercedes-Benz Sverige AB

    victoria.heindorff-meuller@daimler.com

    Telefon:

    040-14 39 10

    Mobil:

    0722-39 45 15

  • Mikael Hellman

    Marknadschef

    Barnfonden

    mikael.sallander.hellman@barnfonden.se

    Mobil:

    0706-99 44 94

Kontakta en medarbetare

Här hittar du information om, och kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Annonsörer. Vi blir alltid glada att få ett mail eller telefonsamtal.

Alla medarbetare


Pressfrågor?

Kontakta Sveriges Annonsörers pressansvarig Tero Marjamäki via mail eller på telefon 08 545 252 34.

Maila Tero