Advisory Board

I Sveriges Annonsörers Advisory Board sitter representanter från organisationens medlemsföretag. Ordförande är Linus Almqvist, kommunikationschef på Ramboll Sverige. Vice ordförande är Caroline Rudbeck på Dustin.

Sveriges Annonsörers Advisory Board bevakar och driver branschgemensamma frågor utifrån ett annonsörperspektiv och sätter fokus på de frågor som är aktuella för annonsörerna.

Caroline Rudbeck

Caroline Rudbeck
Kommunikationschef
Dustin
caroline.rudbeck@dustin.se
Mobil: 0702-50 52 73

Christing Platon
Marknadschef
Universal Sony Pictures Home Entertainment Nordic
christine.platon@unisphe.se
Mobil: 0734-39 39 38

Dicran Sarafian
Marknads- och försäljningschef
Läkarmissionen
dicran.sarafian@lakarmissionen.se
Mobil: 0707-75 99 66

Karl Skoog
Marknadschef
Fotografiska
karl.skoog@fotografiska.se
Mobil: 0704-26 46 64

Linus Almqvist

Linus Almqvist
Kommunikationschef
Ramboll Sverige
linus.almqvist@ramboll.se
Mobil: 0703-90 00 55

Maria Mossenberg

Maria Mossenberg
Head of Corporate Affairs
Danone
maria.mossenberg@danone.com
Mobil: 0702-90 54 68

Martin Lundell
Vd
Sveriges Bagare och Konditorer
martin@bageri.se
Mobil: 0703-64 67 94

Pino Roscigno
Marknadschef
Stadium Sverige
pino.roscigno@stadium.se
Mobil: 0704-62 48 94

Sylvia Nylin

Sylvia Nylin
Kommunikationschef
Svenska Möten
sylvia.nylin@svenskamoten.se
Mobil: 0737-45 30 75

Victoria Heindorff-Meuller
Marknadschef
Mercedes-Benz Sverige
victoria.heindorff-meuller@daimler.com
Mobil: 0722-39 45 15

Mikael Sallander-Hellman
Marknadschef
Barnfonden
mikael.sallander.hellman@barnfonden.se
Mobil: 0706-99 44 94

Vill du bolla något med oss?