STYRELSE

Detta är Sveriges Annonsörers styrelse. Ordförande är Leif Börjesson, marknadsdirektör på Spendrups. Aktuell styrelse valdes enhälligt under årsmötet den 11 maj 2017.


  • Anders Ericson

    Vd

    Sveriges Annonsörer

    anders.ericson@annons.se

    Telefon:

    08-545 252 32

    Mobil:

    0708-18 75 99

  • Ann Lindell Saeby

    Kommunikationsdirektör

    ann.lindell.saeby@ncc.se

    NCC Sverige AB

    Mobil:

    0768-99 98 48

  • Frippe Stenberg

    Varumärkeschef

    Scandic Hotels AB

    frippe.stenberg@scandichotels.com

    Mobil:

    0709-10 35 00

  • Lars Axelsson

    Varumärkeschef

    Telia Company AB

    lars.z.axelsson@teliacompany.com

    Mobil:

    0708-23 85 22

  • Leif Börjesson

    Marknadsdirektör

    Spendrups Bryggeri AB

    leif.borjesson@spendrups.se

    Mobil:

    0701-82 79 28

  • Michael Grimborg

    Marknadsdirektör

    michael.grimborg@synsam.com

    Synsam Drift AB

    Mobil:

    0707-69 99 99

  • Pernilla Oldmark

    pernilla@oldmark.nu

    -

    Mobil:

    0704-26 45 45

  • Staffan Ekstam

    Marknadschef

    McDonalds

    staffan.ekstam@se.mcd.com

    Mobil:

    0703-54 85 13

  • Lina Vicsai

    Ramböll Sverige AB

    Ansvarig Strategi & konceptutveckling

    lina.vicsai@ramboll.se

    Mobil:

    0705-39 67 85

Kontakta en medarbetare

Här hittar du information om, och kontaktuppgifter till alla som arbetar på Sveriges Annonsörer. Vi blir alltid glada att få ett mail eller telefonsamtal.

Alla medarbetare