Sveriges Annonsörers styrelse

Det här är Sveriges Annonsörers styrelse. Ordförande är Leif Börjesson, marknadsdirektör på Spring Wine & Spirits. Aktuell styrelse valdes enhälligt under årsmötet den 23 maj 2019.

Ann Lindell Saeby

Ann Lindell Saeby
Kommunikationsdirektör
ann.lindell.saeby@gmail.com
Mobil: 0768-99 98 48

Hanna Riberdahl
Vd
hanna.riberdahl@annons.se
Sveriges Annonsörer
Mobil: 0702-29 66 90

Karl-Oskar Tjernström

Karl-Oskar Tjernström
Marketing Director IM Nordic
k.tjernstrom@samsung.com
Samsung Electronics Nordic
Mobil: 0707-10 13 72

Karolina Åhs
Marknadschef
karolina.ahs@plantagen.se
Plantagen Sverige AB
Mobil: 0734-20 53 39

Lars Axelsson
Varumärkeschef
lars.laxen.axelsson@gmail.com
Mobil: 0708-23 85 22

Leif Börjesson

Leif Börjesson
Marknadsdirektör
leif.borjesson@springwine.se
Spring Wine & Spirits AB
Mobil: 0701-82 79 28

Lina Vicsai
Ansvarig Strategi & konceptutveckling
Ramboll
lina.vicsai@ramboll.se
Mobil: 0705-39 67 85

Michael Grimborg

Michael Grimborg
Marknadsdirektör
michael.grimborg@synsam.com
Synsam
Mobil: 0707-69 99 99

Pernilla Oldmark
General Manager Nordics
pernilla.oldmark@transcom.com
Transcom
Mobil: 0704-264545

Peter Jannerö
Marknadschef
peter@zoundindustries.com
Zound Industries International
Mobil: 0702-67 71 35

Staffan Ekstam

Staffan Ekstam
Marknadschef
staffan.ekstam@se.mcd.com
McDonald’s
Mobil: 0703-54 85 13

Stina Liljekvist

Stina Liljekvist
Chef Varumärke & Marknad
stina.liljekvist@skandia.se
Skandia
Mobil: 0727-19 40 56